פרשת לך לך

תמונת לך לך

תיאור התמונה
נושא: לך לך, אברם
אביזרים: לוח המשחק "טיסה 501", בובות פליימוביל, בובות חיות מפלסטיק ועץ.
בהשראת הציווי "לך לך" של ה' לאברם, מוצבות בובות אברם, שרה ולוט וחיות משק הבית על אדמת צפון סוריה-טורקיה, היא ארם נהרים של אז, ופניהם לארץ כנען (ישראל של היום). האווז המשתרך אחרי החבורה הוא הומאז' למסעות הצלב, אלא שבמקרה שלנו האווז הולך אחרי האנשים, ולא להיפך.
פרשת לך לך פותחת בציווי של הקב"ה לאברם:
וַיֹּאמֶר ה' אֶל-אַבְרָם, לֶךְ-לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ, אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ.
ליד השולחן נשוחח על הדרכים השונות להגיע לארץ ישראל.
אברם, שבהמשך יהפוך לאברהם, יוצא מ..והולך אל..,  הוא ומשפחתו העולים הראשונים לארץ. מי קיבל את פניהם?
כשאברם ושרי עוזבים את ארצם, מולדתם ובית אביהם, מה הם מייסדים במקום?
מה יעשו בארץ החדשה, מה יולידו בה ואיזה בית יהיה להם (לא בית אבאמא, אלא בית חדש).כולנו עושים את מסעם של אברם ושרי, כולנו מתבגרים ועוזבים ארצות-רצונות, מולדות-הרגלים מילדות ובית הורים, על מנת ליצב את חיינו בארץ חיים חדשה.אפשר לקרוא את היציאה מ.. כשלילה – אני כבר לא שם, אני לא חלק מ..
ואפשר לקרוא את היציאה, כמי שיוצאת מבסיס מסוים, מתוך עולם תוכן ונושאת אותו עמי כקרקע לבניה ולצמיחה אותנטית וייחודית משלי.
ליד השולחן נשוחח על מסעות החיים. לכל אחד מאתנו מסעו המיוחד שלו. ההבנה שלכל אחד יש נקודת מוצא שונה, יכולות וכישורים שונים, הרגלים ורצונות שונות, יכולה לגרום לנו לכבד יותר את האחר, את מעשיו ואת דעותיו. אם יש לנו מסעות שונים – בוודאי שיש לנו רצונות שונים, ויכולות שונות, כדי שנוכל להגשים כל אחד את ייעודו.

"לכל אדם יש את ייעודו ותפקידו אותו עליו לתקן בחייו, ואת העניין המיוחד עבורו ירד לעולם לתקנו, והקב"ה מעמיד לכל אחד את הנסיבות והתנאים שעל ידם יוכל לתקן ולמלא ייעודו ותפקידו בעולמו. כל תנאי החיים של האדם בגשמיות וברוחניות, הטובים והרעים, כולם ניתנו לו לפי תיקון עולמו, ועל זה נאמר 'לך לך' – היינו אל ייעודך, אל תיקון נשמתך, אל מה שאתה צריך לתקן בעולם הזה, שזה עיקר תפקידו של האדם"

(נתיבות שלום, הרב שלום נח ברזובסקי זצ"ל)

  שבת שלום מגילי והמשפחה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: